Międzynarodowa wymiana Orkiestr Dętych z Chełmna i Kaniowa – Orkiestrowe granie podczas Dni Europy w Kaniowie na Ukrainie, 19-23.05.2017 r.

Międzynarodowa wymiana Orkiestr Dętych z Chełmna i Kaniowa – Orkiestrowe granie podczas Dni Europy w Kaniowie na Ukrainie

 

Orkiestra Dęta z Chełmna obchodząca w 2017 roku jubileusz 45- lecia istnienia otrzymała w tym roku  zaproszenie na uroczyste obchody „Dni Europy”, które odbędą się w dniach 19-23.05.2017 r. w Kaniowie (Ukraina). W ramach tego przedsięwzięcia prezentować się będą zespoły z różnych państw Unii Europejskiej  tj. Lambersart (Francja), Viersen (Niemcy) oraz orkiestry i inne grupy artystyczne z Ukrainy. W programie organizatorzy planują występy zespołów, przemarsze, wspólne koncerty, poznanie najciekawszych miejsc związanych z historią miasta i regionu. Udział orkiestry w ogólnoukraińskim święcie, jakim są Dni Europy oraz obchody dnia wieszcza narodowego – Tarasa Szewczenki pozwoli na popularyzację powszechnego muzykowania, przyczyni się do promocji Chełmna i regionu na Ukrainie. Wspólne koncerty z zespołami zagranicznymi, udział w różnych przedsięwzięciach pozwoli na upowszechnianie idei międzynarodowej współpracy, budowanie szacunku i tolerancji wobec innych narodów. W realizacji zadania weźmie udział 45 osób, Zespół od blisko 45 lat występuje na festiwalach, konkursach, imprezach okolicznościowych, często będąc wyróżnionym i nagrodzonym. Jest to grupa międzypokoleniowa, skupiająca dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów.  Będzie to pierwsza wizyta naszego zespołu w mieście partnerskim. Orkiestra z miasta partnerskiego gościła w Chełmnie w 2016 roku dzięki pomocy Fundacji Europejskiego Centrum Wymiany Młodzieży w Chełmnie.

Zadanie zostało dofinansowane przez Gminę Miasto Chełmno.

J Napora