Zabawy w Dniu Flagi

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zabawy w Dniu Flagi

Piąta edycja, pod hasłem: Ratuj się, kto może!

2 maja, godz. 15 – 18, Nowe Planty, Chełmno

Redakcja lokalnego tygodnika „Czas Chełmna”, Chełmiński Dom Kultury i firma Medos zapraszają do Chełmna na rodzinne spotkanie plenerowe w Dniu Flagi.

Bawiąc się pod hasłem: „Ratuj się kto może”, ucząc pierwszej pomocy i śmiejąc się z Teatrem Pinezka. Promujemy tego dnia patriotyzm, polegający na współpracy i przypominamy o radości, jaką daje praca uwzględniająca wartość każdego człowieka.

Spotkanie rozpoczynamy paradą z aktorami Teatru Pinezka oraz Orkiestrą Chełmińskiego Domu Kultury.

Na chełmińskich Nowych Plantach, czekają na wszystkich gości zabawy:
a) festiwal ratownictwa – szkoleniowcy, którzy specjalizują się w ratownictwie będą, bawiąc się, uczyć dzieci i dorosłych, że nie można płakać, a trzeba działać. Jak pomagać pokażą: Centrum Edukacyjne „Campus +” M. H. Saran, OSP Chełmno, Centrum Wolontariatu Effatha, a z Fundacją MaxLife będzie można zwiedzić karetkę,
b) warsztat cyrkowy i pantomimiczny z Teatrem Pinezka,
c) zabawy z chustą animacyjną z Teatr Agrafka,
d) bańki i zabawy cyrkowe z Grupa Cyrkowa „Circolo” z Krusina,
e) wielka kolorowanka – malowanie kredą z chełmińskim Klubem Seniora Zgoda,
f) Kamishibai – papierowy teatr z Kamilą Cieślewicz,
g) zabawy z chełmińską biblioteką.

Uczestnicy spotkania staną również do wspólnego zdjęcia na najpiękniejszym widoku na Świecie i obejrzą godzinny spektakl Teatru Pinezka: „Pinezkologia czyli Teatr Clowna Pinezki” – szczudła, maski, marionetki, żonglerka, pantomima, monocykle, połączenie magii teatru, cyrku, czyli widowisko uliczne i świetna zabawa dla widzów w każdym wieku.

Jak co roku, będą: chorągiewki od burmistrza Chełmna, krówki od starosty chełmińskiego i muzyka z głośników Chełmińskiego Domu Kultury.
Jabłkami będziemy częstować dzięki uprzejmości Katarzyny Bielańskej i Mirosława Jarosza, właścicielom sklepu z warzywami i owocami w Chełmnie.
Lody z Rolniczej Zagrody, będzie serwowała dzieciom Jolanta Maciejewska z Kończewic (dzięki hojności sponsora, za darmo). 

 

Zapraszamy na dobrze spędzone popołudnie w Chełmnie.