Święto Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Chełmnie – 8 czerwca 2018 r.

Sorry, this entry is only available in German. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Już w najbliższy piątek rusza kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Moc atrakcji także w Chełmnie!

 

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego to impreza, która co roku przyciąga dziesiątki tysięcy osób. Nie inaczej będzie tym razem, od 1 do 10 czerwca na mieszkańców i gości regionu czeka bowiem mnóstwo gwiazd i atrakcji. Wydarzeniom patronuje Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

 

Tegoroczny Festiwal zawita do ośmiu miast regionu. Wśród nich nie mogło zabraknąć Chełmna, które już w piątek 8 czerwca stanie się centrum muzyki, tańca i świetnej zabawy. Imprezy w ramach Święta Województwa odbędą się na Rynku Starego Miasta.

Punktualnie o 17:00 na scenie pojawi się uwielbiana przez dzieci i dorosłych Majka Jeżowska, znana z takich nieśmiertelnych przebojów jak “Na raz, na dwa” czy “A ja wolę moją mamę”. Piosenki popularnej artystki towarzyszą kolejnym pokoleniom Polaków.

O 18:00 organizatorzy porwą chełmian do wspólnej zabawy na Potańcówce Międzypokoleniowej, a godzinę później na scenie pojawi się znany z telewizyjnego programu Taniec z Gwiazdami Jan Kliment i jego żona Lenka.  Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by  z bliska zobaczyć jednych z najlepszych tancerzy polskiego show biznesu.

Chełmińską odsłonę Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego zakończy mocny muzyczny akcent. O 20:30 wystąpi Anita Lipnicka, której towarzyszyć będzie zespół The Hats. Muzycy zaprezentują materiał ze wspólnej płyty “Miód i dym”.

10 dni koncertów, potańcówek i podglądania kosmosu

Kilkadziesiąt imprez i atrakcji zaplanowano także w innych miastach regionu, m.in. w Toruniu, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Włocławku. Pełen program Święta można znaleźć na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl/.  Organizatorzy stworzyli także innowacyjne narzędzie, które przekaże nam najciekawsze informacje o planowanych wydarzeniach. To interaktywny chatbot, w którym użytkownicy nie tylko znajdą szczegółowy program, ale też otrzymają unikalne materiały od gwiazd wydarzenia. Chatbot pozwoli również na zapraszanie znajomych i oznaczanie swojej obecności na koncertach i potańcówkach oraz umożliwi ściąganie zdjęć i filmów. Aby z niego skorzystać, wystarczy wejść na facebookowy profil województwa kujawsko-pomorskiego i rozpocząć konwersację.

 

 

Więcej informacji:

Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Beata Krzemińska, b.krzeminska@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 602 510 152

 

Święto Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Chełmnie – 8 czerwca 2018 r.