Pierwszy marsz nordic walking z instruktorem mieszkańców Chełmna i powiatu

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

5 maja 2017 r. zapraszamy na Pierwszy marsz nordic walking z instruktorem mieszkańców Chełmna i powiatu, w każdym wieku, którzy chcą nauczyć się prawidłowej techniki i mile spędzić czas. Spotykamy się o godzinie 17 na mostku przed wejściem na stadion (od ulicy Harcerskiej). Już rozpoczęliśmy zapisy pod numerem 566762887.

To pierwsze spotkanie z cyklu, na kolejne marsze zapraszamy w każdy piątek maja, czerwca i września. Czekamy na osoby w każdym wieku, a szczególnie zapraszamy seniorów, bo nordic walking, to idealna rekreacja. Nasze spotkania będzie prowadzić instruktor nordic walking Kazimierza Musiałowski. Prowadzi zajęcia nordic walking dla grup w Toruniu i Obrowie, to też znany maratończyk.

Zdecydowaliśmy się napisać ten projekt i pozyskaliśmy na niego dofinansowanie, bo nigdzie na terenie całego naszego powiatu dotąd nie odbywają się zajęcia nordic walking z instruktorem. Tymczasem prawidłowa technika chodzenia i poprzedzającą go rozgrzewka jest bardzo ważna dla naszego zdrowia.

Na zakończenie projekt w październiku zorganizujemy „Rajd po 9 wzgórzach Chełmna” dla naszych kursantów i wszystkich chętnych – będzie kilka tras o rożnych stopniach trudności. Rajd zorganizujemy razem z chełmińskim oddziałem PTTK – bo po szlakach oznakowanych przez PTTK wokół Chełmna. Dla uczestników projektu zaplanowaliśmy też uroczyste zakończenie połączone z rozdaniem certyfikatów. Ale co istotne liczymy, że nauczymy jak najwięcej osób poprawnie chodzić z tzw. „kijami”.

Zapraszamy na spotykania się na mostku przed stadionem w każdy piątek o godzinie 17. Organizatorem marszów i Porozumienie Chełmińskie. Dofinasowanie na ten projekt „Idę po zdrowie – chełmińskie wyprawy z kijami” otrzymaliśmy w konkursie dla organizacji pozarządowych w Urzędzie Marszałkowskim. Prosimy o zapisy chętnych pod numerem 566762887.

Plakat promujący projektu wykonały uczennice klasy IIC Zespołu Szkół nr 1 w Chełmnie: Anię Dąbrowską, Wiktorię Nowacką, Darię Lewandowską i Weronikę Bartkowską.

Zapraszam do zobaczenia w piątek 5 maja.
Beata Krzemińska Prezes Stowarzyszenia Porozumienie Chełmińskie wraz z zarządem