102. rocznica powrotu Chełmna do wolnej Polski, 22 stycznia 2022 roku

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

102. rocznica powrotu Chełmna do wolnej Polski
22 stycznia 2022 roku

 

 

W najbliższą sobotę, 22 stycznia, zapraszamy do wspólnego świętowania 102. rocznicy powrotu Chełmna do wolnej Polski

Uroczystości rozpocznie zbiórka uczestników świętowania przy Bramie Grudziądzkiej, skąd o 11.45 wyruszą na rynek w towarzystwie kawalerzystów konnych.

 

Po wspólnym wysłuchaniu rozbrzmiewającego w południe z wieży ratusza hejnału, rozpoczną się oficjalne obchody wydarzenia przy pomniku Pamięci Kawalerzystów 8. Pułku Strzelców Konnych, posterunek honorowy sprawować będzie 3. Batalion Drogowo-Mostowy w Chełmnie. 

 

W programie świętowania także m.in. ciepły poczęstunek przygotowany przez Klub Jazdy Konnej Joker w Działowie i przejażdżki konne dla dzieci.

 

Uczestnicy wydarzenia otrzymają przedruk pierwszych stron „Nadwiślanina” z dnia 23 stycznia 1920 (strony informującej o odzyskaniu wolności) oraz z dnia 31 stycznia 1920 (strony o wkroczeniu do miasta wojsk gen. Hallera), przygotowany przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

 

Uroczystość poprowadzi Jerzy Hanisz.

 

Sposób, w którym w minionym roku świętowaliśmy 11 listopada pokazał, że to właśnie radośnie, wspólnie i w terenie miasta powinniśmy świętować najważniejsze rocznice.

 

Mamy nadzieję, że równie radośnie i budująco będzie w ten weekend – zaprasza burmistrz Artur Mikiewicz.

 

 

Plakat do pobrania>>>

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji:

www.chelmno.pl
https://www.facebook.com/Chelmno.miasto.zakochanych/

 

Chełmno w dniu odzyskania niepodległości 22 stycznia 1920 roku >>>

 

Generał Józef Haller w Chełmnie 29 stycznia 1920 roku >>>

 

 

 

Dodano: 19.01.2022 r. EP