XIII Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury w Chełmnie

XIII Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury w Chełmnie

Już po raz trzynasty rozpoczęły się w Chełmnie Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury.
Od 10 – 20 lipca 2017 roku studenci architektury twórczo zwiedzają Chełmno – “Polskie Carcassonne”, podtrzymując tym samym tradycję “portretowania” Chełmna ze szkicownikiem.
Unikatowej wartości zabytki Chełmna, które w 2005 r. zostały wpisane na Listę Pomników Historii Prezydenta RP, stanowią niewątpliwie atrakcję przyciągającą wielu sympatyków pięknej architektury.

 

Warsztaty plenerowe dla młodych architektów, cieszące się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów różnych uczelni, organizowane są przez Urząd Miasta Chełmna od 2004 roku i są jedynymi tego typu warsztatami dla studentów architektury w Europie.

 

Dotychczas w plenerach uczestniczyli studenci z Politechnik: Białostockiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Wrocławskiej, Śląskiej w Gliwicach, Radomskiej, Lwowskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

 

W tym roku wpłynęły do nas zgłoszenia ośmiu uczelni: Politechniki Krakowskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Warszawskiej, Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej. Po raz pierwszy w Warsztatach uczestniczą studenci Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

 

Efektem spotkań jest również wydawany każdego roku album z wybranymi pracami studentów. Wśród nich znajdziemy: rysunki, pastele, akwarele i obrazy olejne.
Nie brakuje w nim najciekawszych prac uhonorowanych nagrodami, są też inne, prezentujące piękno naszego miasta.

 

Prace wykonane podczas Warsztatów wystawiane będą podczas dwóch wystaw: pierwsza 19 lipca 2017 r. przy Bramie Grudziądzkiej oraz druga – podczas corocznie organizowanych „Walentynek Chełmińskich” na specjalnie zorganizowanej wystawie
pt. „Chełmno – miasto zabytków i zakochanych”. Dodatkowo została przygotowana przez Urząd Miasta Chełmna retrospektywna wystawa poplenerowa prac z „Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury” w Chełmnie z lat 2004-2015. Wystawa prezentowana była już w Łodzi, Radomiu, Szczecinie, Krakowie, w październiku będzie można zobaczyć ją w Opolu, a w listopadzie z Lublinie.

 

Na pierwszą wystawę poplenerową z XIII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury w Chełmnie serdecznie zapraszamy w środę 19.07.2017 r.
Miejsce: Brama Grudziądzka w godz. 12.00 – 16.30
Organizator: Urząd Miasta Chełmna

 

 

Więcej informacji:

#poliszchelmno

Instagram: https://www.instagram.com/chelmno_miasto/
https://www.instagram.com/explore/tags/poliszchelmno/
www.chelmno.pl oraz facebook:Chełmno-miasto zakochanych

 

WOKiP