Wystawa Wojciecha Siudmaka „Fantastyczne światy – Wieczna miłość”

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Muzeum Ziemi Chełmińskiej w miesiącach: styczniu i lutym czynna będzie wystawa Wojciecha Siudmaka „Fantastyczne światy – Wieczna miłość”.

 

Otwarcie wystawy 15 stycznia 2013 roku
więcej na http://www.siudmak.com/
 
Wojciech Siudmak jest artystą malarzem i rzeźbiarzem. Artysta od 1966 roku mieszka i tworzy we Francji, jest uważany za czołowego przedstawiciela realizmu fantastycznego. Realizm fantastyczny, łączący nadrealną wizję ze sztuką realistyczną, ma swe korzenie w surrealiźmie, który reprezentowany jest przez S.Dalego. Wojciecha Siudmaka łączy z Dalim wirtuozeria  w oddawaniu trójwymiarowego złudzenia przestrzeni, poczucie światła i cienia, perspektywy linearne i powietrzne. Świat Wojciecha Siudmaka to świat jedyny w swoim rodzaju, pełen osobistej symboliki, fantastycznych konstrukcji. Świat , w którym rządzi jego dewiza: „Tylko marzenie może przekroczyć niepokonywane bariery”. Wojciech Siudmak jest autorem Światowego Projektu Pokoju. Obraz „Wieczna miłość” powstał w 1980 roku , a całość projektu wzbogacała się o nowe elementy i stopniowo krystalizowała. W dziele sztuki artysta zawiera głębokie przesłanie, które będzie odczytywane bez względu na czas, miejsce, narodowość oraz wyznanie.