„Chełmno – miasto zabytków i zakochanych” wystawa z VIII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wystawa pt. „Chełmno – miasto zabytków i zakochanych”

z VIII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowe Studentów Architektury Chełmno 2012

Otwarcie: 14 lutego 2013 r. o godz. 14.30

Muzeum Ziemi Chełmińskiej w ratuszu

 

W dniach 23 lipca – 1 sierpnia 2012 r. odbyły się w Chełmnie VIII Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury, których organizatorem jest Urząd Miasta Chełmna.
Warsztaty organizowane są od 2004 roku i cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów różnych uczelni.

W Warsztatach w 2012 roku uczestniczyli studenci Politechnik: Lubelskiej, Łódzkiej, Krakowskiej, Radomskiej, Śląskiej w Gliwicach, Lwowskiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Tradycją Warsztatów jest organizacja dwóch wystaw prezentujących prace studentów wykonane podczas pobytu w Chełmnie. Pierwsza w ostatnim dniu pleneru przy Bramie Grudziądzkiej i przygotowywana przez samych studentów. Druga pt. Chełmno – miasto zabytków i zakochanych, której otwarcie planowane jest zawsze 14 lutego podczas „Walentynek Chełmińskich”, prezentuje prace pokazujące piękno naszego miasta, w tym te nagrodzone.

Prace te prezentowane są również w corocznie wydawanym specjalnym albumie poplenerowym „Chełmno malowane …”, który dostępny jest w punkcie sprzedaży w Muzeum Ziemi Chełmińskiej/ Informacji Chełmińskiej w ratuszu.