Wymalujmy i wyśpiewajmy wolność! Chełmno, Brama Grudziądzka, 4.06.2019.

Miasto Chełmno, Powiat Chełmiński i Chełmiński Dom Kultury zapraszają do wspólnego świętowania 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r.

 

Uroczystości w Chełmnie rozpoczną się w najbliższy wtorek (4 czerwca) o godz. 18 otwarciem wystawy w Bramie Grudziądzkiej, będącej zwieńczeniem kampanii społecznej „Biało-czerwone Hi100rie” zorganizowanej przez Facebook Polska we współpracy z Biurem Programu „Niepodległa”. Przez ponad miesiąc, od listopada do grudnia 2018 roku, kampania angażowała Polaków we wspólne świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości, zachęcając ich do tworzenia okolicznościowych zdjęć, grafik, filmów albo relacji z biało-czerwonym akcentem i publikowania prac na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem #BialoCzerwoneHi100rie. Tak stworzony został niepodległościowy portret polskiego społeczeństwa. Do udziału w akcji zaproszeni zostali również polscy artyści graficy. Prace prezentowane dotąd jedynie w warszawskich Łazienkach Królewskich, od 4 czerwca zagoszczą w Chełmnie.

 

Równolegle z otwarciem wystawy, przed Bramą Grudziądzką od strony ul. Grudziądzkiej, wystartują warsztaty plakatu „Wymaluj wolność” prowadzone przez Annę Kaźmierak. Przy użyciu własnoręcznie wykonanych szablonów malarskich wszyscy chętni uczestnicy stworzą wspólnie wielkoformatowy plakat, który pozwoli zobaczyć, jak oczami chełmnian wygląda wolność.

 

O godz. 18.30 na scenie przed Bramą Grudziądzką (od strony urzędu miasta) wystąpi zespół Myasta.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

Miasto Chełmno
Powiat Chełmiński
Chełmiński Dom Kultury