Spektakl i warsztaty “W magicznej krainie – bajka improwizowana”, 16 sierpnia 2020 roku

Spektakl i warsztaty “W magicznej krainie – bajka improwizowana”, 16 sierpnia 2020 roku

 

 

Zapraszamy 16 sierpnia (niedziela) do Kinoteatru Rondo na dzień improwizacji, odbędą się warsztaty, a także spektakl. Darmowe wejściówki można odbierać w Kinoteatrze Rondo oraz Chełmińskim Domu Kultury od 22 lipca.

 

 

Warsztaty – godz. 11:00-12:30

 

Improwizacja teatralna to sztuka oparta akceptacji, dbaniu o innych i słuchaniu. Dobrze te zasady zaszczepiać w serca i umysły naszych pociech. W oparciu o te wartości pokażemy Państwu kilka technik, które pozwolą bawić się z pociechami w tworzenie bajek lub samemu zamieniać się wieczorami w super bajarza i snuć opowieści na dobranoc. Maluchy z pewnością będą dumne z twórczości rodziców i zapamiętają chwile na długo. Zdradzimy też kilka sposobów na zabawę gdy nie ma pod ręką nawet piłki czy klocków, a chcemy uniknąć zabijania nudy przez patrzenie w ekran telefonu czy tabletu.

Warsztaty potrwają półtorej godziny i postaramy się, żeby to był wartościowy czas spędzony z dziećmi. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 4-10 lat. Można przychodzić w dowolnych składach rodzinnych.

 

 

Zajęcia prowadzą improwizatorzy z grupy Bujdy i Bajania czyli:
Ada Żurawska i Cezary Markiewicz

 

 

 

Spektakl “W magicznej krainie – bajka imrpowizowana” – godz. 16:00-17:00

 

 

Wnętrza Kinoteatru Rondo na godzinę zamienią się w magiczną krainę, o której istnieniu jeszcze nikt nie wie. Stworzą ją aktorzy razem z małymi widzami. Dzieciaki, jak same mówią mają “łby jak sklepy z pomysłami”, więc o to kto pojawi się w nowej bajce zupełnie się nie martwimy. Ostatnio był zły ogr, gadające spodnie i czarodziej. Bywały też chodzące hot-dogi, złe księżniczki i gadające szczupaki. Improwizatorzy dbają o to, żeby szalone pomysły widowni ułożyć w piękną opowieść. Z pewnością dobro wygra ze złem i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.
Występujący nie zapominają o tym, że na sali są rodzice i dziadkowie, i przemycają w opowieści humor dla dorosłych. Każdemu należy się przecież godzina śmiechu.

 

Zagrają improwizatorzy z grupy Bujdy i Bajania: Ada Żurawska, Cezary Markiewicz

 

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/948930912286675/

 

 

Do zobaczenia!

 

 

Organizator:
Chełmiński Dom Kultury www.chdk.pl

 

 

Dodano:27.07.2020 r. EP