Przed sklepem jubilera – spektakl, 22 października 2018 roku

Zapraszamy na spektakl pt. Przed sklepem jubilera, na podstawie dramatu Karola Wojtyły w wykonaniu Teatru Muzycznego, który odbędzie się 22 października 2018 roku w Kinoteatrze RONDO.

PRZED SKLEPEM JUBILERA

Przed sklepem jubilera Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II w interpretacji Teatru Muzycznego jest próbą spojrzenia z perspektywy współczesnego człowieka na głęboką i niełatwą problematykę miłości małżeńskiej, miłości do Boga, Boga do ludzi, wiary. W naszym spektaklu stawiamy pytanie: co dzisiaj, zwłaszcza dla młodego człowieka znaczą takie wartości jak – miłość, małżeństwo, rodzicielstwo, tolerancja, wierność. Czym jest odpowiedzialność za drugiego człowieka? Jak dzisiaj do młodych ludzi przemawia metafizyczna symbolika obrączek.

Klimat jak z czarno-białych filmów lat sześćdziesiątych. W lokalu pełnym ludzi szukających odpowiedzi na dręczące ich pytanie o znaczenie miłości w różnych jej aspektach rozbrzmiewa potęgujące emocje tango. Młodzi u progu decyzji o małżeństwie. Zagubiona kobieta, samotnie idąca przez życie. Dziwni barmani i tytułowy jubiler. Jego sklep znajduje się tuż obok, więc on często tu zagląda. Wydaje się, że po to, aby chronić bohaterów przed złymi wyborami. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, podejmuje tę niełatwą problematykę. My chcielibyśmy, aby współczesny widz się nad nią pochylił.

Reżyseria: Robert Czechowski

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz

Obsada: Karol Jasiński, Marta Jaszewska, Adam Mortas, Niko Niakas, Radosław Smużny, Bartłomiej Sudak,
Anna Maria Wicka, Joanna Żóraw

Miejsce: Kinoteatr Rondo, ul. Dworcowa 23

Data i godzina: 22 października 2018 roku, godz. 18.00

Bilety w cenie 15 zł

Do nabycia:

Muzeum Ziemi Chełmińskiej

Biuro Parafialne Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Fara

Kinoteatr RONDO

Chełmiński Dom Kultury