Program “Czyste Powietrze” – Dofinansowanie nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych

Program “Czyste Powietrze” – Dofinansowanie nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych

 

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji. Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

 

W związku zakończeniem prac nad program priorytetowym, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

/źródło: www.mos.gov.pl/

 

Termin uruchomienia Programu Priorytetowego „CZYSTE POWIETRZE” oraz jego szczegóły podane zostaną niezwłocznie po zatwierdzeniu Programu na stronie internetowej WFOŚiGW w Toruniu. Poinformujemy o terminach szkoleń z udziałem ekspertów, podczas których będą przedstawiane zasady funkcjonowania programu.

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Środowiska organizuje spotkanie informacyjne dotyczące dopłat na wymianę pieca i termomodernizację w ramach programu “Czyste Powietrze”.

 

Na terenie miasta Chełmna spotkanie odbędzie się

w dniu 25 października 2018 r. o godz. 18.00

w auli Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Szkolnej 14.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

 

Program "Czyste powietrze"