PREZENTACJE MŁODYCH POSENKARZY Z CHEŁMNA I POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO !!!

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

PREZENTACJE MŁODYCH PIOSENKARZY Z CHEŁMNA I POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO !!!

     W niedzielne przedpołudnie (3 kwietnia), tym razem w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży nad Jeziorem Starogrodzkim, już po raz dwudziesty pierwszy gościliśmy młodych piosenkarzy w ramach POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „WESOŁA NUTKA”. Po eliminacjach wstępnych, które odbywały się w lutym i marcu b.r. w Chełmnie i gminach naszego powiatu, na scenie zaprezentowało się około 100. wykonawców w kategoriach: soliści 7 – 12 lat, zespoły wokalne 7 – 12 lat, soliści 13 – 18 lat oraz zespoły wokalne 13 – 18 lat. Prezentacje sceniczne oceniało fachowe jury w składzie: Roman Fieberg – przewodniczący (muzyk z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) oraz Kamila Cieślewicz (piosenkarka – amatorka, instruktor „Studia Kreatywy” z ChDK). Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i półgodzinnych, zgodnych obradach, jurorzy postanowili: 
– w kategorii „soliści 7 – 12 lat” I miejsce przyznać Patrycji Płocińskiej (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmnie), II miejsce – Zuzannie Smoleń (Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmnie), III miejsca nie przyznano. Wyróżnienie trafiło do Patrycji Seehaber (Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie). 
– w kategorii „soliści 13 – 18 lat” – I miejsce zdobyła Dominika Huzarska (GOK Papowo Biskupie) , II miejsce – Anna Kubina (Chełmiński Dom Kultury) i III miejsce – Weronika Bartkowska (Chełmiński Dom Kultury). Wyróżnienie przyznano Patrycji Rutkowskiej (Chełmiński Dom Kultury).  
– w kategorii „zespoły wokalne 7 – 12 lat” I miejsce przyznano zespołowi wokalnemu ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie, a II miejsca „ex- aequo” – zespołowi wokalnemu z Krusina i zespołowi „Wiolinki” z Zespołu Publicznych Szkół w Kijewie Królewskim.
– w kategorii „zespoły wokalne 13 – 18 lat” miejsc nie przyznano. Wyróżniono jedynie : duet: Oliwia i Dominika (GOK Papowo Biskupie), duet „AWERA” (Chełmiński Dom Kultury) i zespół wokalny (Świetlica Środowiskowa Lisewo) 

PATRYCJA PŁOCIŃSKA I DOMINIKA HUZARSKA, REPREZENTOWAĆ BĘDĄ NASZ POWIAT PODCZAS 22. FESTIWALU PIOSENKI „AWANS’16” W ŻNINIE A PATRYCJA RUTKOWSKA, ANNA KUBINA I WERONIKA BARTKOWSKA PODCZAS KUJAWSKO – POMORSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI „DEBIUT’16” W CIECHOCINKU.

Oprócz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców, wszyscy piosenkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy a w czasie przerwy i obrad jury zaprezentował się zespół wokalny „TEACHER’S CREW”, który działa pod kierownictwem Tomasza Jarmołkiewicza. Nagrody w postaci sprzętu muzycznego i nominacje do wojewódzkich edycji naszego przeglądu w obecności jurorów wręczał dyrektor ChDK Janusz Napora. Przegląd zorganizował Chełmiński Dom Kultury z udziałem środków finansowych Starostwa Powiatowego w Chełmnie.