XXI Chełmiński Jarmark Jaszczurczy, Chełmno 11 i 12 lipca 2020 r. 

Leider ist der Eintrag nur auf Polski verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Zapraszamy w dniach 11 i 12 lipca 2020 r.  do udziału w XXI Chełmińskim Jarmarku Jaszczurczym

 

 

Chełmiński Jarmark Jaszczurczy to impreza o charakterze folklorystycznym, realizowana
od 1999 roku. Jej cele i założenia to integracja pokoleń, propagowanie różnorodnych dziedzin twórczości oraz ginących zawodów, popularyzacja folkloru i promocja miasta. Istotną częścią przedsięwzięcia są prezentacje zespołów pieśni i tańca z różnych regionów Polski i zaproszonych grup zagranicznych. Każdego roku uczestniczy w niej średnio 90 – 120 wystawców prezentujących sztukę ludową, kuchnię staropolską, wyroby regionalne i kolekcjonerstwo. Jako organizatorzy, w każdej kolejnej edycji, staramy się rozbudowywać i uatrakcyjniać naszą imprezę. Rok 2020 wystawia nas wszystkich na ogromną próbę. Cały świat zaskoczyła pandemia COVID-19, mająca ogromny wpływ na nasze życie, a co za tym idzie, również na organizację praktycznie wszystkich imprez. W efekcie tego, zostajemy zmuszeni do rezygnacji z koncertów zespołów i kapel. Tegoroczna edycja odbędzie się bez sceny festiwalowej, bez barwnych i roztańczonych grup, bez solistów i uśmiechniętej widowni. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, ale to przecież dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.
Nie znaczy to jednak, że będzie szaro, smutno i cicho. Przygotowujemy nowe atrakcje dla wszystkich odwiedzających jarmark. Jako przedsmak zdradzimy tylko, że będzie można dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych rzeczy, będzie można się czegoś nauczyć, będzie gdzie odpocząć i zjeść. Ciekawie zrobi się również dla pasjonatów muzyki, poszukamy ziół i „chełmińskiego skarbu”, a wieczorem może się zrobić nawet tajemniczo i lekko demonicznie.

 

Zapraszamy w dniach 11 i 12 lipca 2020 r.  do udziału w XXI Chełmińskim Jarmarku Jaszczurczym,
w najpiękniejszym miejscu świata – Chełmnie.

 

 

Informacja dotycząca zgłoszenia wystawców:

 

 

Regulamin Jarmark Jaszczurczy 2020: do pobrania pdf,  doc

 

Karta Zgłoszenia Jarmark Jaszczurczy 2020: do pobrania pdf, doc

 

 

 

Więcej informacji: www.chdk.pl

 

Plakat >>>

 

Do zobaczenia w mieście zakochanych!