Święto Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Chełmnie – 8 czerwca 2018 r.

Już w najbliższy piątek rusza kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Moc atrakcji także w Chełmnie!

 

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego to impreza, która co roku przyciąga dziesiątki tysięcy osób. Nie inaczej będzie tym razem, od 1 do 10 czerwca na mieszkańców i gości regionu czeka bowiem mnóstwo gwiazd i atrakcji. Wydarzeniom patronuje Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

 

Tegoroczny Festiwal zawita do ośmiu miast regionu. Wśród nich nie mogło zabraknąć Chełmna, które już w piątek 8 czerwca stanie się centrum muzyki, tańca i świetnej zabawy. Imprezy w ramach Święta Województwa odbędą się na Rynku Starego Miasta.

Punktualnie o 17:00 na scenie pojawi się uwielbiana przez dzieci i dorosłych Majka Jeżowska, znana z takich nieśmiertelnych przebojów jak “Na raz, na dwa” czy “A ja wolę moją mamę”. Piosenki popularnej artystki towarzyszą kolejnym pokoleniom Polaków.

O 18:00 organizatorzy porwą chełmian do wspólnej zabawy na Potańcówce Międzypokoleniowej, a godzinę później na scenie pojawi się znany z telewizyjnego programu Taniec z Gwiazdami Jan Kliment i jego żona Lenka.  Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by  z bliska zobaczyć jednych z najlepszych tancerzy polskiego show biznesu.

Chełmińską odsłonę Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego zakończy mocny muzyczny akcent. O 20:30 wystąpi Anita Lipnicka, której towarzyszyć będzie zespół The Hats. Muzycy zaprezentują materiał ze wspólnej płyty “Miód i dym”.

10 dni koncertów, potańcówek i podglądania kosmosu

Kilkadziesiąt imprez i atrakcji zaplanowano także w innych miastach regionu, m.in. w Toruniu, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Włocławku. Pełen program Święta można znaleźć na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl/.  Organizatorzy stworzyli także innowacyjne narzędzie, które przekaże nam najciekawsze informacje o planowanych wydarzeniach. To interaktywny chatbot, w którym użytkownicy nie tylko znajdą szczegółowy program, ale też otrzymają unikalne materiały od gwiazd wydarzenia. Chatbot pozwoli również na zapraszanie znajomych i oznaczanie swojej obecności na koncertach i potańcówkach oraz umożliwi ściąganie zdjęć i filmów. Aby z niego skorzystać, wystarczy wejść na facebookowy profil województwa kujawsko-pomorskiego i rozpocząć konwersację.

 

 

Więcej informacji:

Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Beata Krzemińska, b.krzeminska@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 602 510 152

 

Święto Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Chełmnie – 8 czerwca 2018 r.