Koncert zespołow artystycznych z Kaniowa

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Koncert zespołów artystycznych z partnerskiego miasta Kaniowa /Ukraina/

24.06.2017

Rynek

 

Jutro Noc Wianków, a w sobotę?W sobotę bawimy się z utalentowanymi przyjaciółmi z Ukrainy!Zapoznajcie się z repertuarem!

Opublikowany przez Chełmiński Dom Kultury na 22 czerwca 2017

 

Ludmila Saltykowa – Dyrektor Szkoły Sztuki, nauczyciel śpiewu i dyscyplin wokalno-chóralnych, stale uczestniczy w twórczych koncertach i kulturalnych wydarzeniach w Kaniowie. Jest kreatywną, charyzmatyczną i utalentowaną osobowością. Koncerty z jej udziałem odbywają się na Ukrainie i za granicą, między innymi w Polsce (Człuchów, Chełmno), Francji (Lambersart, Lille). Repertuar Ludmily jest bardzo różnorodny, są to piosenki ludowe w nowoczesnej aranżacji, popularne estradowe i jazzowe utwory, klasyczne romanse. W jej twórczym dorobku piosenki w języku ukraińskim, rosyjskim oraz angielskim.
Ani jedno święto nie odbywa się bez udziału tej utalentowanej, pięknej, nowoczesnej śpiewaczki. Nie możemy się doczekać!

 

Eugeni Łytwyn – Od 2007 r. w miejskim budynku kultury pracuje młody, obiecujący, utalentowany Eugeni Łytwyn. Jest osobą znaną i szanowaną w mieście oraz ulubieńcem wszystkich grup wiekowych i płci. Jego występy nie pozostawią nikogo obojętnym. Ludzie mówią, że lubią go słuchać, bo śpiewa duszą. Eugeni osiągnął wysoki poziom profesjonalizmu w swojej wokalnej twórczości. Otwiera i zamyka najważniejsze święta rangi państwowej, jest zaangażowany w prawie wszystkie imprezy miejskie. Dodatkowo Eugeni jest uczestnikiem amatorskiego wokalno- instrumentalnego zespołu „Perlyna”, a także występuje w duetach z innymi artystami. Śpiewa w językach ukraińskim, rosyjskim oraz angielskim.
W repertuarze Eugena znajdują się różnorodne popularne estradowe piosenki, utwory ludowe w nowoczesnej aranżacji, a także światowe hity, takie jak “Okean Elzy”, “Skriabin” oraz utwory znanych artystów takich jak Oleh Vynnyk, Pavlo Tabakov, Vyachesłav Hursenko, Frank Sinatra, Sting, Bon Jovi, Robie Williams.

 

Parafraz – Zespół instrumentów ludowych:

Aleksandr Pavlenko – kontrabas

Konstantyn Storczous – akordeon

Olha Pavlenko i Tetiana Rukomojnikowa – domra

Andrzej Rukomojnikow – instrumenty perkusyjne

Kwintet profesjonalnych muzyków, którym energicznie kieruje Aleksandr Pavlenko (kontrabas). Przewodnim instrumentem oczywiście jest akordeon guzikowy, bardzo popularny instrument w wielu krajach. Włada nim mistrzowsko Konstantyn Storczous. Ozdobą zespołu są domrzystki – Olha Pavlenko i Tetiana Rukomojnikowa. Domra – to stary słowiański instrument, historyczna wzmianka o nim znajduje się w kronikach Kijowskiej Rusi. Kolorystycznego dźwięku dodają instrumenty perkusyjne w rękach Andrzeja Rukomojnikowa. Od początku swojego istnienia zespół wielokrotnie uczestniczył w różnych programach artystycznych, festiwalowych miasta, powiatu, województwa, koncertował po kraju. Corocznie uczestniczy w profesjonalnych konkursach krajowych i międzynarodowych, jest wysoko oceniany przez jury i zdobywa prestiżowe miejsca. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany: to utwory klasyczne, współczesne, utwory bardzo popularnego teraz „króla tanga” Astora Piazzolli, oraz nowe aranżacje muzyki ludowej. Rodzynkiem w wykonaniu zespołu jest muzyka jazzowa.
Zespół „Parafraz” to grupa przyjaciół, utalentowanych muzyków, którzy cały czas twórczo poszukują nowej i ciekawej muzyki i z przyjemnością dzielą się nią dając radość słuchaczom.

 

Lilea – Zespół wokalny „Lilea” został utworzony w 2007 roku, obecnie tworzą go cztery kobiety. Kierownikiem jest Taisia Honczarenko. Grupa bierze udział niemal we wszystkich wydarzeniach miasta, regionu, kraju. Zespół rozwija i promuje ukraińską piosenkę, która łączy ludzi, oczyszcza duszę, czyni życie bardziej radosnym i pięknym. Repertuar składa się głównie z ukraińskich pieśni ludowych w nowoczesnej aranżacji. W 2015 r. wokalny zespół „Lilea” razem z przedstawicielami władz miasta gościł w partnerskim mieście Kobryn na Białorusi, gdzie zdobył sympatie widzów.

Tajfun – To grupa licząca 70 dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Tancerki nieustanie biorą udział w różnych zawodach, m.in. „Mistrzostwa Ukrainy”, „Puchar Ukrainy”, które odbywały się w Kijowie, Lwowie, Odessie, Czernihowie. Trzykrotnie zostały mistrzami i wiele razy były na podium ( 1,2,3 miejsca). Trenerem drużyny jest Oksana Szewczenko.