Droga do wolności – koncert Artes Ensemble, 10.11.2017 r.

Zapraszamy serdecznie na koncert „Droga do wolności”
w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego ​Artes Ensemble.

Kiedy: 10.11.2017 r. , godz. 19:00
Gdzie: Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży, ul. Gen. J. Jastrzębskiego 5, 86-200 Chełmno
Bilety: 10 zł
Chełmiński Dom Kultury, ul. Dworcowa 40a, sekretariat – piętro II
tel. 56 686 48 08
Muzeum Ziemi Chełmińskiej, ul. Rynek 28, IT – parter
tel. 56 686 16 41
Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży, ul. Gen. J. Jastrzębskiego 5 – recepcja
tel. 56 679 02 30

W tym wyjątkowym d​niu Narodowego ​Święta Niepodległości ​nie zabraknie polskich, narodowych akcentów.

​Zespół Artes Ensemble z​abierze publiczność​ w muzyczną, wirtuozowską podróż do źródeł romantycznej idei patriotyzmu i ciągłości narodowej w rytmie szlacheckiego poloneza i zamaszystego mazura​, polskiej muzyki romantyzmu i pieśni narodowo-wyzwoleńczych oraz poezji wieszczów. Towarzyszyć nam będą takie znakomitości jak Fryderyk Chopin, Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski, Cyprian Kamil Norwid i ich wielkie dzieła.

​W drugiej części koncertu ​ artyści ​zespołu Artes Ensemble ​zaproszą​ publiczność​​ do wspólnego śpiewania kanonu rodzimych pieśni patriotycznych, narodowościowych, legionowych, ​wyzwoleńczych, wyraźnie znaczących drogę Polaków do niepodległego państwa oraz ludowych​, świadczących o wyjątkowości polskiej kultury i silnych tradycjach narodowościowych, pielęgnowanych przez lata w rodzinnych domach. Zaprezentujemy barwność i różnorodność polskiej, szeroko ujętej twórczości narodowej.

To repertuarowe zestawienie polskiej muzyki romantyzmu z narodową, powszechną twórczością, wyrażającą wolę i ducha wolności i suwerenności narodu polskiego, jest symbolicznym wyrazem autonomii ducha narodowego i polskiego dziedzictwa kulturowego, a także trwałego, szczególnego miejsca Polski wśród narodów Europy i świata.

Wykonawcy Artes Ensemble:
​Katarzyna Jaracz – sopran,
Wojciech Górecki – skrzypce,
Tomasz Gumiela – fortepian.

Zapraszam do odwiedzania Artes Ensemble na Fanpage: https://www.facebook.com/artesmusic.art

NOTA O ZESPOLE ARTES ENSEMBLE
Pomysłodawcą i założycielem​ zespołu wokalno ​- ​instrumentalnego Artes Ensemble oraz​ jego dyrektorem​ artystycznym jest Andrzej Janaszek – pianista, kameralista, aranżer.
Zespół tworzą znakomici artyści, absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, ​Poznaniu, Łodzi, ​Freiburgu i Zurychu, ​soliści oper i filharmonii, zajmujący się również działalnością pedagogiczną, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą.
​Z​espół wokalno – ​ instrumentalny Artes Ensemble od blisko 10 lat z powodzeniem koncertuje na scenach muzycznych i teatralnych w całej Polsce i za zachodnią granicą, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki i środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnące rzesze fanów i wielbicieli ich muzycznego talentu i scenicznej ekspresji. Artes Ensemble w mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej, widowiskowe gale operetkowe i operowe, słynne pieśni neapolitańskie i hiszpańskie, standardy muzyki filmowej, musicalowej, widowiska muzyczne o różnej tematyce. Zespół ma również w swym bogatym repertuarze muzykę flamenco, tango argentyńskie, węgierskie czardasze, walce wiedeńskie i angielskie, francuskie chansons,​ romanse rosyjskie, muzykę polską najwybitniejszych rodzimych twórców m.in. Fr. Chopina, St. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego; polskie przeboje muzyki przedwojennej oraz koncerty okolicznościowe, świąteczne, patriotyczne i wiele innych.​
Materiały: ARTES MUSIC Agencja Artystyczna

UWAGA: Dla gości przewidziany poczęstunek oraz bezpłatny autokar:
wyjazd: godz. 18:40 Urząd Miasta Chełmno – ECWM
powrót: godz. 20:45 ECWM – Urząd Miasta Chełmno