Wystawa Wojciecha Siudmaka „Fantastyczne światy – Wieczna miłość”

Leider ist der Eintrag nur auf Polski verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

W Muzeum Ziemi Chełmińskiej w miesiącach: styczniu i lutym czynna będzie wystawa Wojciecha Siudmaka „Fantastyczne światy – Wieczna miłość”.

 

Otwarcie wystawy 15 stycznia 2013 roku
więcej na http://www.siudmak.com/
 
Wojciech Siudmak jest artystą malarzem i rzeźbiarzem. Artysta od 1966 roku mieszka i tworzy we Francji, jest uważany za czołowego przedstawiciela realizmu fantastycznego. Realizm fantastyczny, łączący nadrealną wizję ze sztuką realistyczną, ma swe korzenie w surrealiźmie, który reprezentowany jest przez S.Dalego. Wojciecha Siudmaka łączy z Dalim wirtuozeria  w oddawaniu trójwymiarowego złudzenia przestrzeni, poczucie światła i cienia, perspektywy linearne i powietrzne. Świat Wojciecha Siudmaka to świat jedyny w swoim rodzaju, pełen osobistej symboliki, fantastycznych konstrukcji. Świat , w którym rządzi jego dewiza: „Tylko marzenie może przekroczyć niepokonywane bariery”. Wojciech Siudmak jest autorem Światowego Projektu Pokoju. Obraz „Wieczna miłość” powstał w 1980 roku , a całość projektu wzbogacała się o nowe elementy i stopniowo krystalizowała. W dziele sztuki artysta zawiera głębokie przesłanie, które będzie odczytywane bez względu na czas, miejsce, narodowość oraz wyznanie.