XVII Turniej Rycerski w Chełmnie, 20-22.05.2016 r.

plakat turnieju

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

plakat turnieju

Zastęp Rycerski z Chełmna zaprasza na:

XVII Turniej Rycerski w Chełmnie

Termin: 20.05 – 22.05.2016r.
Miejsce: Osada Średniowieczna, ul. Kościelna 7 w Chełmnie


Turniej przewidziany dla 100 uczestników. Datowanie 1350-1450. Bez wielkiego ciśnienia, ale prosimy o względną spójność w uzbrojeniu 🙂 To samo tyczy się spójności strojów. Liczy się zabawa i wzajemna rywalizacja ale zachowajmy pewne ramy 🙂 Nocleg w obozie we własnych namiotach.


Na turnieju odbędą się:
-turniej bojowy miecza i tarczy
-walki grupowe (wielkość składów ustalimy na miejscu w zależności od ilości chętnych).
-turniej łuczniczy
-bieg dam/rycerski
-inscenizacja bitwy (jak co roku treść jest owiana tajemnicą)
-zwiedzanie izby tortur 🙂

Uczestnikom zapewniamy:
-wyżywienie – piątek kiełbaski na ognisku lub grill (we własnym zakresie ), sobota(śniadanie, obiad, biesiada – tutaj będziemy prosili o małą składkę 10 zł/os.), niedziela (śniadanie)
-miejsce na obóz, drewno ,sanitariaty, wodę
-nagrody dla zwycięzców(w formie rzeczowej)

Wszystkie konkurencję odbędą się w sobotę. Można a nawet należy przyjechać już w piątek:) Rozdanie nagród za poszczególne konkurencję odbędzie się na początku biesiady. Podczas biesiady obowiązują w miarę historyczne nakrycia stołu. Zakaz używania plastiku. Dokładny plan i regulaminy turniejów znajduje się na plakacie.


Zgłaszając się prosimy podać nazwę grupy, ilość osób i orientacyjna ilość walczących, łuczników i cywili. W przypadku osób pojedynczych imię i nazwisko wraz z informacja w jakiej roli 🙂 Osoby z kramami prosimy o krótki opis asortymentu i podanie wielkość kramu.


Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1574730789416065/

Zgłoszenia i pytania:
mail: radziues@interia.pl