WIECZÓR Z ANNĄ KAŹMIERAK I ZESPOŁEM PRZODKI,03.09.2016 R.

plakat sniadanie

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

3 września na wieczór z Anną Kaźmierak oraz zespołem PRZODKI, na który składa się dwoje rodowitych chełmnian – Anna Kaźmierak oraz Jarosław Cendrowski!

Przygodę z naszymi gośćmi zaczynamy otwarciem wystawy pracy Anny Kaźmierak o godz. 18:00 w kościele p.w. św. Piotra i Pawła – ul. Wodna – Chełmno wernisażowi będzie towarzyszył krótki recital pieśni dawnych o sprawach ostatecznych przy dźwiękach liry korbowej.

Następnie, o godz. 19:00 zaprosimy Państwa na podwórko przy ul. Grudziądzkiej 25 gdzie będziemy kontynuować spotkanie w klimacie muzyki ludowej wraz z instruktażem tanecznym!
Zapraszamy do potańcówki z zespołem PRZODKI i Stowarzyszeniem NIJO!

Odniesienie do zespołu:
https://www.facebook.com/Przodki-1550783055145879/?fref=ts
https://vimeo.com/173338699

plakat sniadanie

Podczas Śniadania na deptaku odbędzie się powiązane ze sobą wydarzenie wystawy Anny Kaźmierak i koncertu kapeli Przodki, w której gra razem z Jarosławem Cendrowskim i garstką przyjaciół z Poznania. Oboje pochodzą z Chełmna, ale poznali się poza miastem rodzinnym dzięki wspólnemu hobby, którym jest muzyka i kultura polskiej wsi. Ku ich zaskoczeniu, okazało się, że ich korzenie sięgają do oddalonych od siebie zaledwie o kilka kilometrów wiosek na Lubelszczyźnie, do których teraz jeżdżą i przywożą melodie, które wspólnie z przyjaciółmi grają i śpiewają do tańca.

Anna Kaźmierak jest grafikiem i ilustratorem. W 2007 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Od tego czasu zajmowała się projektowaniem graficznym, zilustrowała kilka książek, pracowała również w czasopiśmie dla dzieci. Obecnie zajmuje się projektowaniem książek dla dorosłych.

Przodki to istniejąca od 3 lat inicjatywa muzyczna kilku przyjaciół mieszkających w Poznaniu zajmująca się wszczepianiem starej muzyki wiejskiej i powiązanych z nią obrzędów w tkankę miejską.