Tesco – decydujesz, pomagamy -Głosuj na projekty społeczne w Chełmnie i okolicach!

Tesco

Głosuj na projekty społeczne w Chełmnie i okolicach!

 

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, Stowarzyszenie Ludzie – Ludziom w Chełmnie oraz Stowarzyszenie Ochrony Sów.

 

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie.

 

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących
w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze –
opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

 

Liczy się każdy głos!

 

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Chełmnie i okolicach rywalizują ze sobą:

 

  • Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Tego jeszcze nie było! Zumba, joga, samoobrona w bibliotece? Dlaczego nie! Zwykle biblioteki proponują książki, prasę, komputery, a ten Projekt da dorosłym i dzieciom zdrową porcję ruchu w atrakcyjnej formie, spotkania pełne energii, emocji i entuzjazmu. Instruktorzy pokażą, jak aktywnie i przyjemnie spędzać czas, smacznie i zdrowo się odżywiać. Udział będzie bezpłatny i dla wszystkich: mali ćwiczą – dorośli relaksują się czytając, dorośli wytwarzają endorfiny – mali bawią się w kąciku maluchów.  

 

  • Stowarzyszenie Ludzie – Ludziom w Chełmnie

„Nawet najmocniejszy łańcuch jest tylko tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo…” – takie hasło przyświeca projektowi, który pokazuje, że wzmacniając nie tych, którzy dziś są najsłabsi – niepełnosprawne i autystyczne dzieci, można wzmacniać siebie. Celem jest zapobiegnięcie ekskluzji 14 rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie oraz autyzmem o najniższym statusie materialnym z dostępu do najnowocześniejszych form terapii specjalistycznej w wyspecjalizowanych ośrodkach terapii.

 

  • Stowarzyszenie Ochrony Sów

Jak poczuć się jak nocny drapieżnik? Poznać zwyczaje tajemniczej sowy? Dzięki temu projektowi, będzie można wytropić te ptaki podczas emocjonującej gry terenowej po zmierzchu. Będą również podwieszane budki lęgowe, by dowiedzieć się jak chronić sowy.
Te i wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców podczas warsztatów, których pomysł zrodził się z miłości do tych niezwykłych ptaków i przyjaźni do ludzi – aby dotknąć, doświadczyć i po prostu pokochać sowy!

 

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Chełmno, Świecie.

 

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

 

Decydujesz, pomagamy Tesco

 
Fundacja Tesco powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia.
Za swoją działalność  została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem „50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Więcej informacji:  www.fundacjatesco.pl
 Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” powstała, aby rzetelnie i krytycznie opisywać wyzwania dotyczące życia społecznego w Polsce. Opracowuje i upowszechnia innowacyjne rozwiązania, które mogą pomóc sprostać tym wyzwaniom. Szuka ich, łącząc perspektywę badaczy-akademików i aktywistów społecznych oraz podejmując działania koncentrujące się na kluczowych zagadnieniach: rozwoju wspólnot lokalnych, innowacjach społecznych, wolontariacie oraz partycypacji obywatelskiej. Więcej informacji: www.stocznia.org.pl
 
Kontakt dla mediów:
Agnieszka Michalik
Email:
a.michalik@gardenofwords.pl
tel. kom. +48 533 336 520
tel. +48 22 829 85 72 w. 61