SZTAB WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE

WIADOMOŚCI ZE SZTABU
WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE

SZTAB WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE

15.12.2016 r.

W imieniu całego Sztabu WOŚP w Chełmnie, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w realizacji przedsięwzięć związanych z „XXV Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.
Podczas przyszłorocznego „Finału”, już 15 stycznia 2017 roku, zbieramy środki pieniężne „DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI NA ODDZIAŁACH OGÓLNOPEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM”.
Dzięki naszej wspólnej pracy chełmiński szpital otrzymał dotychczas bardzo wartościowe dary z ramienia Fundacji, co jest m.in. Państwa udziałem. Są to m.in.:  pulsoksymetry dla oddziałów niemowlęcego i dziecięcego,  pompy infuzyjne, inkubator dla wcześniaków, aparat do wczesnego wykrywania wad wrodzonych słuchu oraz pompy infuzyjne z przeznaczeniem do żywienia jelitowego i pozajelitowego. W latach 2004 – 2015, nasz szpital pozyskał kolejne urządzenia, m.in. aparat do EKG najnowszej generacji, pulsoksymetr i kardiomonitor, a także wagę elektroniczną – niezbędną do dokładnego ważenia niemowląt , 20 sztuk łóżeczek niemowlęcych z materacami oraz ssak elektroniczny – urządzenie służące do odsysania dróg oddechowych u niemowląt w nagłych przypadkach.
Jeśli podsumujemy nasze wspólne działania na terenie miasta to pewne jest – naprawdę warto! W latach 1997 – 2016 zebraliśmy w Chełmnie ponad 500.000,00 zł. Honorowi dawcy oddali ponad 500 litrów krwi i co najważniejsze – chełmiński szpital otrzymał z ramienia Fundacji WOŚP urządzenia medyczne (w tym kompletne wyposażenie oddziału pediatrycznego i części noworodkowego) za ponad 300.000,00 zł!!!
Po spotkaniu organizacyjnym Sztabu w dniu 23 listopada b.r., ponownie ustalono, iż program przebiegu imprez sprawdza się od lat i nie wymaga większych poprawek. Jedynie (ze względu na fatalny stan techniczny kinoteatru „Rondo”) koncert rockowy przeniesiony będzie do KLUBU „KRĘGIELNIA”. W dzień „XXV Finału” (niedziela 15 stycznia 2017 r.) w samo południe na płycie rynku, przewidziano występy zespołów muzycznych, licytacje okolicznościowych złotych i srebrnych serduszek oraz obrazów, degustację grochówki, bigosu i przejażdżki konne, pokazy walk rycerskich, prezentacje chełmińskich szkół i wiele innych atrakcji. W szpitalu w godz. 11.00 – 14.00 można będzie przebadać się w zakresie m.in. poziomu ciśnienia, glukozy, chorób płuc i szyjki macicy. W godzinach popołudniowych, miłośnicy „mocnego uderzenia” uczestniczyć będą w koncercie rockowym w KLUBIE „KRĘGIELNIA”, gdzie zagrają m.in. grupy: „CORR” z Inowrocławia i  „MEGARAŻ” z Grudziądza. Jeśli otrzymamy zgodę naszych strażaków, punktualnie o godz. 20.00 połączymy się z całą Polską mini – pokazem sztucznych ogni czyli symbolicznym „światełkiem do nieba”.
W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o chociaż drobne wsparcie finansowe chełmińskiego finału, co przyczyni się do urozmaicenia cyklu imprez, ufundowania ciepłego posiłku i napojów dla 60. wolontariuszy, kwestujących tego dnia na ulicach miasta czy też zwrotu kosztów przejazdu zaproszonym zespołom.
 Nr konta – BS Chełmno 56 9486 0005 0000 0361 2000 0018 z dopiskiem: XXV Finał WOŚP w Chełmnie. Szczegółowe informacje – M. Dombrowski – tel. 531 314 420

 
Z góry dziękujemy za przychylność i udzieloną pomoc.

           Z poważaniem
        Szef Sztabu WOŚP w Chełmnie

               Marcin Dombrowski

…………………………………………………………………………………………………………….
SZTAB WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE

 
Z A P R O S Z E N I E

                    
 Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż w dniu 31 października 2016 r. przy Chełmińskim Domu Kultury, utworzył się Sztab XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał zaplanowany jest na niedzielę 15 stycznia 2017 r., a celem zbiórki publicznej będzie  zbieranie środków pieniężnych: „DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI NA ODDZIAŁACH OGÓLNOPEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM”.   
                  W związku z powyższym, pragniemy zaprosić Was do udziału w pracach Sztabu XXV Finału WOŚP w Chełmnie i tym samym zwrócić się o pomoc w organizacji planowanych przedsięwzięć. W szczególności, zwracamy się do wolontariuszy – ludzi z pomysłem, którzy chcą wprowadzić nowe działania i uatrakcyjnić przebieg kolejnego chełmińskiego „Finału”.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 listopada 2016 r. /środa/ o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta Chełmna /sala nr 102 „konferencyjna”/.

 

  Z poważaniem
Marcin Dombrowski
 Szef Sztabu WOŚP
    w Chełmnie