Podziękowania dla przechodzącej na emeryturę dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej Ewy Gerka i powołanie Adama Jendryczki na dyrektora MZCh, 30.10.2020

Na zdjęciu przechodząca na emeryturę Ewa Gerka i Burmistrz Miasta Chełmna Artur Mikiewicz podczas uroczystości z okazji Dnia Działacza Kultury (maj 2020).

 

Szanowni Państwo!

Dziś, 30 października, na zasłużoną emeryturę po wielu latach pracy dla miasta i naszych mieszkańców odchodzi Dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Pani Ewa Gerka. Okoliczności minionego tygodnia nie pozwoliły nam dziękować Pani Dyrektor tak, jak planowaliśmy – w gronie jej współpracowników oraz wszystkich w różny sposób bliskich Pani Ewie na długoletniej drodze zawodowej.

Jako burmistrz miasta, żywiąc głęboką nadzieję na to, że uda nam się kiedyś podziękować Pani Ewie za lata pracy na rzecz miasta w gronie wymienionych wyżej gości, chciałbym choćby w tym miejscu, w imieniu swoim oraz mieszkańców Chełmna, złożyć dziś Pani Dyrektor serdeczne podziękowania.

Pani Ewo! Dziękujemy za zaangażowanie, poświęcenie i trud włożone w pracę związaną z codzienną działalnością Muzeum Ziemi Chełmińskiej oraz rozwojem instytucji, za gromadzenie i udostępnianie mieszkańcom i turystom zbiorów muzeum oraz pozyskiwanych obiektów wystawienniczych, za organizację wydarzeń i wystaw, dzięki którym poznawaliśmy głębiej historię naszego miasta i jego mieszkańców. Życzymy Pani przede wszystkim zdrowia i spokoju, jednocześnie żywiąc nadzieję na Pani dalszą aktywność w życiu miasta i możliwość czerpania z nieocenionych doświadczeń płynących z długoletniej pracy na rzecz MZCh.

Z wielką nadzieją na rozwój instytucji, otwarcie przed nią nowych przestrzeni działalności i obecności w życiu miasta i jego mieszkańców, informuję, że na Dyrektora Muzeum Ziemi Chełmińskiej powołuję Pana Adama Jendryczkę.

 

 

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia

Burmistrz Miasta Chełmna

Artur Mikiewicz

 

Program kandydata