Nowoczesny system SISMS dla mieszkańców

Mieszkańcy Miasta Chełmno będą na bieżąco informowani przez Urząd za pomocą nowoczesnego systemu SISMS, z którego korzysta już ponad pół tysiąca polskich samorządów.

 

Miasto zdecydowało się na wdrożenie nowoczesnego systemu SISMS, za pomocą którego będzie mogło w bezpieczny i bardzo szybki sposób przesyłać istotne informacje  dla mieszkańców. Mobilny system powiadamiania sprawdza się od wielu lat w kilkuset miastach i gminach. Jego podstawową rolą ma być przesyłanie pilnych komunikatów wpływających na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców np. powiadomienia o blokadach dróg i zmianach w ruchu drogowym, o niebezpiecznych stanach pogodowych czy o utrudnieniach wynikających z lokalnej awarii np. wodnokanalizacyjnej. System będzie dodatkowo wykorzystywany do informowania o imprezach kulturalno rozrywkowych i innych aktualnościach, tak aby każdy zarejestrowany mieszkaniec był na bieżąco z wydarzeniami.

 

Użytkownicy mogą korzystać z systemu na trzy sposoby: mogą zamówić powiadomienia SMS, komunikaty na adres e-mail lub otrzymywać informacje na aplikację mobilną BLISKO. Z wszystkich możliwych propozycji największą popularnością wśród mieszkańców cieszy bezpłatna aplikacja BLISKO, ponieważ umożliwia przesłanie wyczerpującej informacji w kilka sekund. Do wiadomości mogą być dołączone zdjęcia lub mapa z oznaczonym miejscem. Aplikacja ma jeszcze jedną zaletę, pozwala mieszkańcom przesłać wiadomość ze zdjęciem czy nagranym filmikiem. Użytkownik nie musi nieustannie sprawdzać czy są nowe komunikaty, aplikacja BLISKO na bieżąco informuje o otrzymaniu wiadomości (podobnie jak SMS).

 

W czasach kiedy wszyscy nieustannie jesteśmy atakowani różnymi komunikatami w końcu mamy możliwość zamówić informacje zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Regulamin systemu SISMS dba o komfort użytkowników, dzięki czemu mogą mieć pewność, że nie będą niepokojeni reklamami lub innymi niechcianymi treściami. Bez względu na rodzaj zamówionych informacji system dla mieszkańców jest zawsze bezpłatny, mogą rejestrować się do dowolnych serwisów i w każdej chwili zrezygnować z usługi. Warto jednak wiedzieć co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu.

 

Formularz Rejestracyjny