Kosmiczny paszport turystyczny 2023

Kosmiczny paszport turystyczny 2023

– gry terenowe na Szlaku Kopernikowskim

 

 

 W Konstelacjach dobrych miejsc, w Roku Mikołaja Kopernika, będziemy podążać śladami wyjątkowego człowieka i genialnego astronoma, który „wstrzymał słońce i ruszył Ziemię”!

Kosmiczny Paszport Turystyczny zaprowadzi nas do miejsc, w których mieszkał, które odwiedzał i tych, które w jego epoce pełniły ważną rolę. Nasza aplikacja to nawigacja po Szlaku Kopernikowskim na Kujawach i Pomorzu. To zaproszenie w podróż przez wieki i zachęta do spoglądanie w magiczną otchłań gwiazd w naszych obserwatoriach i Astrobazach.

 

Śledź na bieżąco wydarzenia związane z astronomią na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel

 

 Odwiedzaj z nami historyczne miejsca, rozwiązuj gry terenowe, zdobywaj punkty i walcz o wyjątkowe nagrody!

 

 

Aplikacja Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej jest do pobrania pod linkami: 
Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.kujawskoPomorskie
App Store https://apps.apple.com/pl/app/id1524066511

 

Więcej: 

Na tropie Mikołaja Kopernika w Chełmnie

Gry miejskie podczas Perspektywy 9 Hills Festiwal i wydarzenia związane z Mikołajem Kopernikiem www.9hf.pl

oraz zwiedzaj Chełmno z Gra miejska – Niezbędnik Poszukiwacza Przygód „Chełmno. Zakochany Globtroterek“ – Tajna Misja po Chełmnie

 

 
Plakat: powiększ lub pobierz
 

Źródło: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

 

Rekomendacje :

 

Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego: “ Kosmiczny Paszport Turystyczny polecam zarówno mieszkańcom województwa, jak i turystom. To doskonała okazja by poznać bliżej życie i działalność Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę jego urodzin i przypomnieć, że Kujawy i Pomorze to Astroregion. Zgłębianie tajemnic kosmosu w naszym województwie nie jest domeną nielicznych. Dzięki Astrobazom Kopernik –  profesjonalnie wyposażonym przyszkolnym obserwatoriom, dedykowanym nieprofesjonalnym entuzjastom astronomii – każdy ma szansę zostać odkrywcą kosmosu!”.

 

Beata Sawińska, Prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej: “ Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc nigdy nie świeciły tak jasno na turystycznej mapie kraju i Europy. Rocznica urodzin naszego astronoma to kotwica medialna Polskiej Organizacji Turystycznej w promocji krajowej i zagranicznej. Wybór tematyki tegorocznego Paszportu Turystycznego był oczywisty. To doskonały pretekst do promocji turystycznej marki naszego województwa. Zapraszam w Konstelacje dobrych miejsc i zachęcam do wspólnej zabawy z aplikacją paszportową”.