Komunikat Burmistrza Miasta Chełmna ws. działań zapobiegających rozprzestrzenieniu się koronawirusa, 11.03.2020.

W związku z koniecznością podjęcia działań zapobiegających rozprzestrzenieniu się koronawirusa, informuję o wstrzymaniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 4 i Miejskim Przedszkolu „Tęczowy Zakątek” w Chełmnie od dnia 12 do 25 marca br. W najbliższych dniach 12 i 13 marca w placówkach prowadzone będą jedynie zajęcia opiekuńcze. Prosimy korzystać z tej opcji w szczególnych przypadkach braku możliwości zorganizowania opieki na dziećmi.  Od dnia 16 do 25 marca szkoły nie będą sprawować opieki nad uczniami.

Od dnia 12 do 25 marca br. nieczynne będą hale sportowe przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2, Basen „Wodnik”, orlik oraz tzw. „Sahara”, nie odbędą się również wydarzenia sportowe. Wstrzymana zostaje działalność miejskich instytucji kultury – Chełmińskiego Domu Kultury, Kinoteatru „Rondo”, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Od 12 marca do odwołania na terenie miasta nie odbędą się wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Powyższe działania związane są z decyzjami Prezesa Rady Ministrów oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. W Chełmnie na bieżąco badamy rozwój sytuacji. Prosimy Państwa o zachowanie spokoju, dostosowywanie się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, zachowywanie niezbędnej higieny i należytej ostrożności.

Apelujemy także do mieszkańców, aby wszystkie możliwe sprawy urzędowe załatwiali telefonicznie lub drogą elektroniczną, a Urząd Miasta Chełmna odwiedzali tylko w przypadkach braku takiej możliwości.  W kasie urzędu płatności będzie można dokonywać tylko do piątku (13 marca). Od poniedziałku (16 marca) kasa będzie nieczynna do odwołania.

Z uwagi na zaistniałą sytuację informuję także o przełożeniu terminu głosowania na projekty w ramach Chełmińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W związku z powyższymi decyzjami m.in. koniecznością zamknięcia instytucji kultury, niemożliwe jest m.in. planowane zorganizowanie w nich mobilnych punktów do głosowania, równie utrudnione może być również głosowanie w punkcie wyznaczonym w urzędzie miasta. W trosce o zapewnienie wszystkim mieszkańcom równych możliwości oddawania głosów na wybrane projekty (zarówno drogą tradycyjną, jak i elektroniczną), publikacja projektów przyjętych do głosowania i głosowanie obędą się w najbliższym możliwym terminie, o którym poinformujemy w późniejszym czasie.

Burmistrz Miasta Chełmna

Artur Mikiewicz