Informacja dotycząca modernizacji linii komunalno – oświetleniowej na terenie Miasta Chełmna

INFORMACJA

 

Uprzejmie informuję, że na początku grudnia zaczęła się modernizacja linii komunalno–oświetleniowej na terenie miasta Chełmna, realizowana przez firmę ENERGA. Liniami komunalnymi zajmuje się Energa Operator, który jest inicjatorem całej modernizacji. Linie oświetleniowe modernizowane są przez firmę Energa Oświetlenie. Modernizacja obydwu linii obejmuje następujące ulice: 

– al. 3 Maja; 

– Wojska Polskiego; 

– Powstańców Wielkopolskich; 

– Dworcowa; 

– Plac Wolności; 

– Świętojerska; 

– Dworcowa; 

– Młyńska; 

– Pod Skarpą 

– Brzoskwiniowa i przyległe ulice.

 

W ramach prowadzonych prac modernizacyjnych demontowana jest infrastruktura komunalna i oświetleniowa, łącznie ze słupami i przewodami. Aby utrzymać chociaż częściowe oświetlenie na ulicach (tam gdzie to jest możliwe), wykonywane są prowizoryczne przepięcia sieci oświetleniowych na inne sekcje. Problem w tym, że są to rozwiązania nietypowe i nie gwarantują idealnego funkcjonowania oświetlenia, czego skutkiem są powtarzające się wyłączenia. 

 

Wykonawcy i podwykonawcy modernizowanych urządzeń zostali zobligowani przeze mnie do minimalizacji utrudnień związanych z brakiem oświetlenia na przedmiotowych ulicach. Poza tym na bieżąco będziemy monitorować ich pracę.

 

Ponieważ właścicielem tej części infrastruktury oświetleniowej jest ENERGA, jako miasto nie mamy bezpośredniego wpływu na przebieg prac modernizacyjnych. Niemniej jednak, we współpracy z firmą ENERGA dołożymy wszelkich starań, aby wyłączeń było jak najmniej.

 

 

Burmistrz Miasta

Artur Mikiewicz